Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Przegląd filmów marynistycznych 2011

Nadesłany przez panwac 30.10.2011, 7:10:00 (1517 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Sympatyków żeglarstwa oraz miłośników filmowego dokumentu ucieszy zapewne wiadomość o przeglądzie filmów marynistycznych "JachtFilm", który odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2011 roku. Podczas dwóch dni będzie można obejrzeć szereg unikalnych filmów z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego i światowego żeglarstwa.Na program spotkań złożą się zarówno dokumentalne filmy zrealizowane przez Telewizję Polską i od bardzo dawna nie pokazywane w mediach, jak i kilka filmów zrealizowanych w ostatnich latach przez młodych twórców filmowych. Przegląd będzie okazją m.in. do obejrzenia filmu o samotnym rejsie Leonida Teligi, o bałtyckich rejsach jachtu Generał Zaruski lub o nieistniejącym już jachcie Zew Morza.

Dla harcerzy drużyn wodnych gratką może być film poświęcony pionierowi polskiego żeglarstwa i wychowania morskiego - gen. Mariusza Zaruskiego. Legendarnego kapitana ZAWISZY CZARNEGO I wspominają jego dawni podkomendni: Witold Bublewski, Michał Sumiński, Antoni Hercegel. Szczególnie postać Witolda Bublewskiego - wizjonera, inicjatora powstania CWM w Gdyni - oraz Michała Sumińskiego (twórcy niezapomnianego "Zwierzyńca") opowiadającego tym razem o żeglowaniu z Zaruskim, a nie o łosiach, zającach i bażantach może być bardzo ciekawą niespodzianką. Film wykorzystuje archiwalne zdjęcia i ujęcia filmowe z rejsów na „pierwszym” ZAWISZY CZARNYM.

Szczegółowy program spotkań (w tym także spotkań z zaproszonymi gośćmi) jest dostępny na stronie przeglądu "JachtFilm".

Polecamy!

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.