Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Projekt PERPETUUM Szczepu 58 Łódzkich Wodnych Drużyn Harcerskich

Nadesłany przez panwac 21.05.2011, 7:50:00 (1664 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Wieści ze środowisk

 PERPETUUM
Wszystkim, których interesuje tradycyjne szkutnictwo, a dni 27 i 28 maja zamierzają spędzić w Łodzi lub okolicach serdecznie polecam nową inicjatywę szczepu 58 Łódzkich Wodnych Drużyn Harcerskich, kontynuującą serię warsztatów szkutniczych prowadzonych w poprzednich latach w Chorągwi Łódzkiej.

Projekt PERPETUUM opisany w dalszej części wiadomości jest wspólnym dziełem instruktorów śródmiejskiego szczepu oraz Sebastiana "Flecika" Sieradzkiego, wywodzącego się z 47 ŁWDH z hufca Łódź-Polesie.

 

Serdecznie zachęcam do zarezerwowania sobie czasu i odwiedzenia szkutni "58" – warto!PERPETUUMPierwsze pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każdy, zanim zacznie budować jacht, to "kim jestem?". Zasadniczo są cztery odpowiedzi: projektantem, wykonawcą, pomocnikiem wykonawcy lub uczniem. Jest to dość oczywiste do momentu kiedy stajemy z narzędziami przed kawałkiem deski, sklejką, wiadrem różnych elementów łączeniowych, itp. oraz chęcią tworzenia!

 

Z doświadczenia wiadomo, że jest to moment, w którym wielu z nas porzuca swoje marzenia lub odkłada je na później, ale dlaczego?

Znowu praktyka podpowiada, że często nie podejmujemy się samodzielnych prac remontowych, ponieważ boimy się złych konsekwencji (które w naszym przypadku - ludzi niekoniecznie oczytanych w literaturze tematu - są bardzo prawdopodobne).

 

Projekt PERPETUUM jest skierowany przede wszystkim do wykonawców, czyli tych, którzy potrafią korzystać z narzędzi i znają się na materiałach, ale niekoniecznie czują się gotowi do podjęcia decyzji i odpowiedzialności za plan budowy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy zainteresowanych nowym pomysłem na tradycyjne szkutnictwo.

 

PERPETUUMPERPETUUM

 

Termin:

Spotkanie pierwsze odbędzie się w piątek 27 maja - początek około godziny 19:00.

Spotkanie drugie zacznie się w sobotę 28 maja o godzinie 17:00.

Przewidywany czas zbiórek to 4-5 godzin.

Miejsce:

Szkutnia Szczepu 58. Łódzkich Wodnych Drużyn Harcerskich

ul. Tymienieckiego 33a

90-337 Łódź

 

PERPETUUMPERPETUUM

 

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do środy 25 maja do pwd. Ernesta Bobeffa, bosmana Szczepu 58 ŁWDH na adres:

projektperpetuum[at]gmail.com

 

Pozdrawiam

hm. Piotr Nowacki

Pilot Chorągwi Łódzkiej ZHP

 

zdjęcia: Ernest Bobeff i Sebastian Sieradzki

 

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: wodniacy   jachty   szczep   szkutnia   omega   58 ŁWDH   PERPETUUM   szkutnictwo   budowa  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.