Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Chorągiew Śląska Mistrzem Polski ZHP w pływaniu

Nadesłany przez michalsadowski 18.04.2011, 12:50:00 (1218 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Komunikaty

W sobotę  16 kwietnia w piękny sobotni wiosenny dzień zjechało do Bydgoszczy prawie 300 harcerzy na XXI Mistrzostwa Pływackie ZHP oraz XX Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej.Podobnie jak w zeszłym roku oczekiwanie na oficjalne wyniki i wręczenie nagród umilał występ zespołu shantowego, tym razem byli to Mechanicy Shanty, jeden z najlepszych polskich zespołów powstały w latach 80 podczas Warsztatów Kultury Marynistycznej w Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni.

 

Także zaproszeni goście nie zawiedli, obecni byli m.in. hm. Emilia Kulczyk – członkini Głównej Kwatery oraz hm. Tomasz Maracewicz – Dyrektor CWM który ufundował nagrodę specjalną dla najlepszego pływaka/pływaczki drużyn wodnych w kategorii wiekowej starszo harcerskiej i wędrowniczej.Nagroda w postaci możliwości wzięcia udziału w tegorocznym rejsie Zawiszy Czarnego na Jamboree w Szwecji trafiła do druhny Alicji z Chorągwi Gdańskiej.

 

Po trwającym dwie godziny koncercie przyszedł czas na prawie godzinne wręczanie nagród, medali i pucharów. Trwało to tak długo ponieważ medale wręczane były w każdej kategorii wiekowej i w każdym stylu. Także niektórzy druhowie i druhny otrzymali po kilka medali i dyplomów.

  • I miejsce w XXI Mistrzostwach Pływackich ZHP i Puchar Naczelniczki ZHP przypadł reprezentacji Chorągwi Śląskiej
  • II miejsce – Chorągiew Gdańska
  • III miejsce – Chorągiew Kujawsko-Pomorska

 

Pilot Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej

Członek KHDWiŻ

pwd. Michał Sadowswki

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.