Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Zasady pracy specjalności harcerskich - szykują się zmiany

Nadesłany przez panwac 17.01.2011, 11:51:12 (1154 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Czekają nas zmiany w zasadach pracy specjalności harcerskich, o których pisaliśmy w jednym z wcześnieszych artykułów. Obecnie obowiązujące regulacje wzbudzały spore wątpliwości od chwili ich wprowadzenia w dniu 21 października 2004 roku. Dziś, po ponad sześciu latach osiągnęły "wiek szkolny" - czas na wyciągnięcie wniosków z tej lekcji.Pierwsza informacja o rozpoczęciu prac nad nową wersją załącznika do uchwały Głównej Kwatery ZHP nr 128/2004 dotarła do nas w grudniu minionego roku. 8 stycznia 2011 r., podczas spotkania programowego w Warszawie wiadomość została potwierdzona przez członka GK ZHP, hm. Emilię Kulczyk-Prus. Opracowaniem nowego dokumentu zajął się zastępca szefa inspektoratu Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP, pwd. Michał Michalski. Materiał przed złożeniem do zatwierdzenia ma być też konsultowany z innymi inspektoratami specjalnościowymi.

Dla nas, harcerzy wodniaków to bardzo dobra informacja - jest szansa połączyć działania redakcyjne nad ogólnymi zasadami pracy specjalności harcerskich oraz naszym opracowaniem Wychowanie Wodne w ZHP, wstępnie prezentowanym już na ostatniej konferencji drużyn wodnych ZHP w Łodzi. W najbliższym czasie postaramy się udostępnić roboczą wersję Zasad na naszym forum (zostało to już uzgodnione z dh. Michałem) - będzie okazja do dyskusji i zgłaszania uwag.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Tagi: wodniacy   zhp   specjalności   uchwała   GK   wychowanie   zasady  
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.