Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Eurosea 10

Nadesłany przez panwac 9.09.2010, 19:30:00 (961 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Seascouts

W dniach 1-5 września 2010 w Pilznie w Czechach odbyło się 10 Eurosea – seminarium instruktorów europejskiego skautingu wodnego. Przedmiotem prezentacji i warsztatów były kwestie bezpieczeństwa na wodzie, zakładania i rozwoju drużyn wodnych oraz wymiana dobrych praktyk. Specjalną uwagę zwrócono na obchody stulecia sea skautingu i uhonorowanie jego założyciela Waringtona Baden-Powella, starszego brata Roberta. W spotkaniu udział wzięło 34 sea skautów w 16 krajów. Polskich harcerzy wodniaków reprezentował phm. Wiktor Wróblewski – instruktor kierownictwa drużyn wodnych i żeglarskich GK ZHP.100lecie_plakietkaElementem obchodów stulecia sea skautingu jest uchwalona na poprzednim 9 Eurosea okolicznościowa plakietka przedstawiająca kolorowy spinaker. Składa się ona z dwóch części – górnej Odznaki Stulecia, którą mogą nosić wszyscy wodniacy harcerze i instruktorzy oraz dolnej Odznaka Przyjaźni, która może być uzyskana w wyniku uczestnictwa w dowolnej imprezie lub przedsięwzięciu ze sea skautami z innego kraju. Produkcją i wysyłką plakietek zajmuje się druh Ron z Kopenhagi.

 

Armada_2011Do najważniejszych ustaleń tego Eurosea należy zaliczyć przyjęcie ram organizacyjnych Skautowej Armady 2011 – wspólnej żeglugi flotyllą kilkudziesięciu jachtów na Jamboree w Szwecji.

Spotkanie skautowych załóg z różnych stron Europy nastąpi 22 lipca w Kopenhadze, następnie planujemy krótkie odcinki dziennej żeglugi do Ystad, Rønne i finalnie do Åhus na 27 lipca. Naszym marzeniem jest stanąć w jednym wodniackim szeregu na ceremonii otwarcia Jamboree.

Roboczy komitet Armady 2011 stanowią: Morten z Norwegii, Nico z Belgii oraz Wiktor z Polski.

 

Tradycyjnym elementem kończącym seminarium były wybory. Na miejsce kolejnego 11 Eurosea, które odbędzie się we wrześniu 2012 roku, wybrano ofertę Danii. Natomiast do Grupy Odyseusza – zespołu odpowiedzialnego za podtrzymywanie europejskiej sieci wodniackich kontaktów w okresie między seminariami oraz za merytoryczne przygotowanie kolejnego Eurosea – wybrano: Satu Raudasoja z Finlandii, Sjoerda Heeringa z Holandii, Mortena Haugstad z Norwegii, Briana Gaule z Irlandii, Wiktor Wróblewskiego z Polski. Ponadto „człowiekiem-kotwicą” odpowiedzialnym za sieć Ambasadorów sea skautingu pozostał Luc z Belgii.

 

Odysseus_Group_2010

Na zdjęciu ustępująca i nowo wybrana Grupa Odyseusza stoją: Wiktor PL, Nico BE, Morten NO, Brian IRL, Sjoerd NL i siedzą: Ron DK, Satu FIN, Luc BE.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) | Oceń ten tekst |
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.