Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Tagi: rejs   jacht   Morze Śródziemne   Barcelona   Majorka   Minorka   Ibiza   Walencja   Alicante  

Temat przeglądają:   1 anonim.


Rejs do "źródeł światła" (5.06-12.06.2016 Barcelona-Alicante)
#1
Webmaster
Webmaster


Wyświetl informacje o użytkowniku

Rejs do źródeł światła

Zapraszam na rejs klasycznym, drewnianym jachtem w ramach wieloetapowej wędrówki po morzach: Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim. W zależności od pogody pożeglujemy z Barcelony do Alicante (z arabsk. "Źródło światła") wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża (odwiedzając Walencję - miasto "Świętego Graala") lub wybrane miejsca na Balearach (Minorkę, Majorkę lub Ibizę).

 1. Termin: 5.06 godz. 1400 -12.06.2016 godz. 1000
 2. Koszty (dla harcerzy przy pełnym składzie załogi):
  • kojowe (dla harcerzy z opłaconą składką!!!): 600,-/osobotydzień; (550,- w przypadku posiadania uprawnień minimum żeglarza jachtowego).
   Obejmuje pobyt na jachcie, opiekę kapitana i ubezpieczenie NNW i KL; cena nie zawiera opłat "bytowych" (porty, paliwo, wyżywienie) oraz dojazdu,
  • składka jachtowa: od 70-100 euro/osobotydzień do nieskończoności (w zależności od apetytu) - środki na opłacenie portów, paliwa i wyżywienia (kapitan nie partycypuje w kosztach),
  • dojazd - we własnym zakresie.
 3. Jacht: klasyczny, drewniany, 45-stopowy jol, po generalnym remoncie w 2011 roku.
  • Długość 14,20m
  • Szerokość 3,72m
  • Zanurzenie 2,15m
  • Powierzchnia żagli 80m2
  • Liczba koji 10,
  • Liczba łazienek: 1
 4. Pytania: +48 606880078
 5. Zgłoszenia: panwac[at]tlen.pl
Atrakcje regionu
Barcelona

Barcelona fot. Piotr Nowacki

Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, drugie co do wielkości w Hiszpanii, założone jako rzymskie miasto w starożytności. Posiada aż dziewięć obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO (m.in. Park Güell, Palau Güell, Casa Milà, Casa Vicens, Sagrada Família, Casa Batlló, Cripta de la Colonia Güell, Szpital św. Pawła), szereg innych zabytków architektury sakralnej i świeckiej oraz jedne z najpiękniejszych plaż na świecie.

Minorka

nazywana najspokojniejszą wyspą Morza Śródziemnego i jednym z ostatnich rajskich zakątków Europy. Odwiedzając warto zwiedzić stolicę Maó-Mahón, zagubić się pośród wąskich uliczek dawnej stolicy Ciutadelli, pełnej zabytkowych pałaców i średniowiecznych kościołów, spędzić wieczór w słynnej dyskotece Cova d’en Xoroi, która znajduje się w jaskini z widokiem na morze, poznać historię największej w Europie twierdzy La Mola, odkryć tajemnice megalitycznych budowli w Naveta des Tudons, Talatí de Dalt i Trepucó, a także doskonale zachowanej osady Son Catlar – pozostałości po kulturze talajockiej, udać się na miejscowy przysmak, gulasz z homara czy langusty.

Majorka

Największa hiszpańska wyspa w archipelagu Balearów, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje turystyczne: Katedra La Seu, Pałac Almudaina, Zamek Bellver w Palma de Mallorca, Zamek w Alaró, Jaskinie Drach, Klasztor Santuari de Lluc, Ogrody Botanicactus, Park Archeologiczny Ses Païsses, Park Natury S’Albufera, muzeum Fryderyka Chopina Valdemossa.

Ibiza

Trzecia co do wielkości wyspa Balearów, kojarzona z gwarną i kosmopolityczną atmosferą oraz imprezami do białego rana.

Walencja

Trzecia co do wielkości metropolia Hiszpanii, miasto sztuki, sportu, kuchni i zabytków, leży na Costa del Azahar, czyli Wybrzeżu Kwiatu Pomarańczy. Miasto większe od Gdańska posiadające plaże o szerokości nawet 150 m. słynie z Sądu Wodnego, katedry przechowującej Świętego Graala, Giełdy Jedwabiu, Ogrodów Turii i Miasta Sztuki i Nauki. Jego motto brzmi "niewiarygodne, ale prawdziwe".

Alicante

Alicante (katal. Alacant) - nazwa pochodząca z języka arabskiego oznaczała "źródło światła" – historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii; stolica prowincji o tej samej nazwie, należącej do Wspólnoty Walenckiej. Posiada szereg zabytków architektury sakralnej i świeckiej, z których najstarsze sięgają III w.p.n.e.
Architekturę miasta stanowi połączenie pięknych uliczek starego rynku z dobrze utrzymaną infrastrukturą z lat siedemdziesiątych. Miasto leży u stóp skalistej góry, zwieńczonej starożytną twierdzą Castillo de Santa Bárbara (Zamek św. Barbary), której początki sięgają IX wieku.


Wysłano: 07.05.2016 17:52

Edytowany przez panwac dnia 7.05.2016, 21:54:14
Edytowany przez panwac dnia 8.05.2016, 0:17:35
Edytowany przez panwac dnia 8.05.2016, 19:11:00
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Raport Do góryMożesz przeglądać tematy.
Nie możesz tworzyć nowych tematów.
Nie możesz odpisywać.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz kasować swoich wpisów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.
Nie możesz używać klas tematów.
Nie możesz korzystać z tagów HTML.
Nie możesz korzystać z podpisu/sygnatury.
Nie możesz tworzyć plików pdf.
Nie możesz korzystać z opcji wydruku.

[Wyszukiwanie zaawansowane]