Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo

Tagi: rejs   jacht   Morze Śródziemne   Alicante   Cartagena   Almeria   Malaga  

Temat przeglądają:   1 anonim.


Rejs do serca Andaluzji (Alicante-Cartagena-Malaga)
#1
Webmaster
Webmaster


Wyświetl informacje o użytkowniku

Słoneczne Baleary

Zapraszam na rejs klasycznym, drewnianym jachtem w ramach wieloetapowej wędrówki po morzach: Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim. Po wyruszeniu z Alicante, podczas kilku dni żeglugi pokonamy około 300 mil wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Hiszpanii, odwiedzając starożytną, liczącą 2500 lat Cartagenę, cytrusową Almerię i Malagę.

 1. Termin: 25.06 godz. 1400 - 2.07.2016 godz. 1000
 2. Koszty (dla harcerzy przy pełnym składzie załogi):
  • kojowe: 700,-/osobotydzień; (650,- w przypadku posiadania uprawnień minimum żeglarza jachtowego); dla harcerzy z opłaconą składką specjalna zniżka!!!.
   Obejmuje pobyt na jachcie, opiekę kapitana i ubezpieczenie NNW i KL; cena nie zawiera opłat "bytowych" (porty, paliwo, wyżywienie) oraz dojazdu,
  • składka jachtowa: od 100 euro/osobotydzień do nieskończoności (w zależności od apetytu) - środki na opłacenie portów, paliwa i wyżywienia (kapitan nie partycypuje w kosztach),
  • dojazd - we własnym zakresie.
 3. Jacht: klasyczny, drewniany, 45-stopowy jol, po generalnym remoncie w 2011 roku.
  • Długość 14,20m
  • Szerokość 3,72m
  • Zanurzenie 2,15m
  • Powierzchnia żagli 80m2
  • Liczba koji 10,
  • Liczba łazienek: 1
 4. Pytania: +48 606880078
 5. Zgłoszenia: panwac[at]tlen.pl
Atrakcje regionu
Alicante

Alicante

Alicante (katal. Alacant) - nazwa pochodząca z języka arabskiego oznaczała "źródło światła" – historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii; stolica prowincji o tej samej nazwie, należącej do Wspólnoty Walenckiej. Posiada szereg zabytków architektury sakralnej i świeckiej, z których najstarsze sięgają III w.p.n.e.

Cartagena

Cartagena to miasto liczące sobie ponad 2500 lat. Mimo wielu najazdów i potyczek jakie miały tu miejsce na łamach historii, duża część najstarszych zabytków uchowała się do dziś. Oprócz licznych kościołów i zamków, które otaczają miasto, do największych atrakcji należy starożytny teatr rzymski.

Almeria

Almeria

Miasto w regionie Andaluzja (stolica prowincji Almería), którego nazwa pochodzi od arabskiego słowa Al-Mariyya, oznaczającego wieżę obserwacyjną. Dzięki łagodnemu klimatowi w okolicy prowadzona jest uprawa owoców (przeważnie cytrusowych) i warzyw; rozwinął się też przemysł chemiczny, obuwniczy oraz materiałów budowlanych, a także szkolnictwo akademickie. Turystów przyciągają kąpieliska na Costa del Sol.
Warto odwiedzić Alcazabę – imponującą fortyfikację zbudowaną w 955 przez Abd ar-Rahmana III (rozbudowywaną w późniejszych latach), twierdzę San Cristobal z XI w. z kaplicą zbudowaną przez templariuszy, katedrę Nuestra Señora de la Encarnación z XIII w. i lokalne muzeum, a mając więcej czasu, udać sie także do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów Alhambry. 

Malaga

Miasto urodzin Pablo Picassa. Miejsce zostało początkowo skolonizowane przez Fenicjan kilka wieków przed naszą erą. Podbite następnie przez Kartaginę, po II wojnie punickiej przeszło we władanie Rzymu (w tym czasie następuje gwałtowny rozwój Malacitanum - ważnego punktu traktu Via Herculea/Via Augusta, łączącego Kadyks z Barceloną i Rzymem; z tego okresu pochodzi teatr rzymski,będący najstarszym tego typu zabytkiem w Hiszpanii). Od VI w. we władaniu kolejno Bizancjum, Wizygotów, a potem Muzułmanów (od roku 716 aż do XV w.).
Ostatnie kilka wieków, to naprzemienne okresy rozwoju i upadku miasta, wywoływane czynnikami naturalnymi, epidemiami i wojnami. Warto poświęcić nieco czasu na zobaczenie Alcazaba (twierdzy, wybudowanej przez Rzymian i przebudowanej w IX w.przez Maurów), teatru rzymskiego, zamku Gibralfaro („góra z latarnią morską”, ruiny zamku z XIV w.), budowanej z przerwami od 1528 do 1783 roku, lecz nigdy nie ukończonej katedry, szeregu kościołów i muzeum Pablo Picassa.


Wysłano: 09.05.2016 01:35

Edytowany przez panwac dnia 1.06.2016, 12:17:32
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Raport Do góry


Odp.: Rejs do serca Andaluzji (Alicante-Cartagena-Malaga)
#2
Webmaster
Webmaster


Wyświetl informacje o użytkowniku

Okazja dla harcerzy z opłaconą składką - możliwość wzięcia udziału w tym rejsie jedynie po kosztach (około 130-160 składki burtowej). Warunek: zgłoszenie do mnie na mail panwac@tlen.pl


Wysłano: 01.06.2016 12:15
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Raport Do góryMożesz przeglądać tematy.
Nie możesz tworzyć nowych tematów.
Nie możesz odpisywać.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz kasować swoich wpisów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.
Nie możesz używać klas tematów.
Nie możesz korzystać z tagów HTML.
Nie możesz korzystać z podpisu/sygnatury.
Nie możesz tworzyć plików pdf.
Nie możesz korzystać z opcji wydruku.

[Wyszukiwanie zaawansowane]