Tagi
armada chorągiew CWM CWM ZHP w Gdyni drużyna drużyny festiwal Gdynia harcerze instruktorzy jacht jachty Jamboree kadry KHDWiŻ konferencja kurs kursy morze mundury muzyka narada patenty pilot polesie prawo projekt PZŻ regaty rejs rejsy rozporządzenie s/y ZAWISZA CZARNY s/y ZJAWA skauci specjalności sport spotkanie stopnie szantowiązałka szanty szkolenie Teliga warsztaty wodniacy wyprawa zhp zlot łódź żeglarstwo
Zawartość raportu:*
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 3
 

Odp.: Zawodowe kwalifikacje w żeglarstwie - prace nad projektem

Temat: Odp.: Zawodowe kwalifikacje w żeglarstwie - prace nad projektem
przez panwac dnia 4.12.2014, 15:02:53

Cytat:

andrzej_sawula napisał(a):
Właśnie rejs stażowo-szkoleniowy NIE powoduje wymogu posiadania stopni komercyjnych – patrz odsyłacze z wcześniejszego postu.

Ale ja nie pisałem o stopniach komercyjnych (tu na razie pokutuje niezrozumiałe rozwiązanie zachowania uprawnień na jachty komercyjne przez posiadaczy patentów turystycznych - ale w praktyce tylko w odniesieniu do jednostek polskich, bo na jednorazową weryfikację kwitów resort nie chce się zgodzić). Ja pisałem o wymogach dot. załogi stałej - a tu już będzie to obowiązywać nie tylko kapitana, jeśli jacht będzie >24 m. lub będzie przewoził więcej, niż 12 osób.

Podkreślam: projekt nie ogranicza się do systemu stopni zawodowych (choć te są najobszerniej opisywane), ale określa wymogi kwalifikacyjne na jachtach komercyjnych, w tym oczekiwanie dodatkowych przeszkoleń.