Po co nam miano drużyny specjalnościowej?
Kategoria : Organizacja HDW i HDŻ
Wiktor Wróblewski 01.03.2007 12:10

Próba znalezienia odpowiedzi, czy i po co są nam potrzebne miana, standardy i drużyny specjalnościowe...  1. Żebyście TRZYMALI STANDARD i nie przynosił obciachu innym, którzy ciężką pracą, wieloletnim wysiłkiem  całego swojego środowiska doszli do miana drużyny wodnej.
  2. Żebyście DBALI O BEZPIECZEŃSTWO. Aby kadra harcerzom krzywdy nie wyrządziła... a sobie wczasów na koszt skarbu państwa nie zafundowała. Pamiętajcie każdy wypadek jest skutkiem nie przestrzegania PROCEDUR i zasad DOBREJ PRAKTYKI. Konakt z właściwym inspektoratem chorągwianym, czy centralnym jest najlepszym źródłem STANDARDÓW, PROCEDUR i DOBREJ PRAKTYKI?
  3. Żebyście nie musieli WYWAŻAĆ OTWARTYCH JUŻ DRZWI. Można samemu na grunt drużyny harcerskiej przenosić wzory z klubów i innych stowarzyszeń lub samemu próbować  - tylko PO CO?
  4. Żebyście mogli uczestniczyć w spotkaniach, zbiórkach, naradach, wspólnych imprezach z drużynowymi i drużynami tej samej specjalności. Tylko skąd inspektorat ma wiedzieć, że ma Was zaprosić, skoro jesteście niezarejestrowani lub nie utrzymujecie STAŁEGO KONTAKTU?